Հասարակական միավորումներ և հիմնադրամներ
Ծառայությունը մատուցվում է ՀՀ քաղաքացի, օտարերկրյա քաղաքացի կամ քաղաքացիություն չունեցող անձանց: Ծառայությունից հնարավոր է օգտվել նաև ֆիզիկապես՝ անձամբ այցելելով գրասենյակ։
Հիմնադրամի գրանցում
Ծառայությունն առցանց եղանակով ապահովում է ՀՀ քաղաքացիություն ունեցող ֆիզիկական անձանց կողմից հիմնադրվող հիմնադրամի պետական գրանցումն էլեկտրոնային համակարգի կողմից սահմանված ձևանմուշներով։
Կուսակցության գրանցում
Կուսակցությունը իրավաբանական անձի կարգավիճակ է ձեռք բերում պետական գրանցման պահից։ Պետական գրանցման գործընթացը կարգավորվում է «Կուսակցությունների մասին» ՀՀ սահմանադրական օրենքով։
Կրոնական կազմակերպության գրանցում
Կրոնական կազմակերպության պետական գրանցումը Հայաստանում իրավաբանական կարգավիճակ ստանալու կարևորագույն քայլն է։ Գործընթացը կարգավորվում է «Խղճի ազատության և կրոնական կազմակերպությունների մասին» ՀՀ օրենքով։
Ոչ առևտրային կազմակերպության առանձնացված ստորաբաժանման հաշվառում
Ծառայությունն ապահովում է ՀՀ քաղաքացիություն ունեցող և ոչ առևտևային կազմակերպության գործադիր մարմնի ղեկավար հանդիսացող ֆիզիկական անձանց կողմից առցանց եղանակով առանձնացված ստորաբաժանումների գրանցումը։
Արհեստակցական կազմակերպության գրանցում
Արհեստակցական կազմակերպությունը (հայտնի է նաև որպես Արհմիություն) ստեղծվում է՝ համատեղ մասնագիտական, աշխատանքային կամ այլ շահերով կապված անձանց (աշխատողների) կողմից, և նպատակ ունի պաշտպանելու և ներկայացնելու իր անդամների (աշխատողների) աշխատանքային, սոցիալ-տնտեսական և այլ իրավունքներն ու շահերը:
Հասարակական կազմակերպության տեղեկությունների փոփոխություն
Ծառայությունն ապահովում է հասարակական կազմակերպության գործադիր մարմնի ղեկավարի կողմից առցանց եղանակով ընկերության տվյալների փոփոխության գրանցումը: Գրանցումը կատարվում է համակարգի կողմից տրամադրվող ձևանմուշներով, կամ ընկերության կողմից ներկայացվող տարբերակներով:

This section presents the services provided to public associations.
The service is provided to citizens of the RA, foreign citizens, or stateless persons. The service can also be accessed in person by visiting the office.
State Registration of a Foundation
The service enables the online state registration of a foundation established by physical persons who are citizens of the Republic of Armenia, using the templates defined by the electronic system.
State registration of a political party
A party acquires the status of a legal entity and receives the right to participate in referendums and elections only after state registration. The registration process is regulated by the Constitutional Law of the RA "On Parties."
State registration of a religious organization
State registration of a religious organization is a crucial step toward obtaining legal status in Armenia. The process is regulated by the RA Law "On Freedom of Conscience and Religious Organizations."
Separate subdivisions (non-commercial)
The service enables the online registration of separate subdivisions (non-commercial) by physical persons who are citizens of the Republic of Armenia. Registration is carried out either using templates provided by the system or through versions submitted by the citizens.
Registration of a professional organization
A professional organization (also known as a Trade Union) is established by individuals (employees) linked by common professional, labor, or other interests, and aims to protect and represent the labor, socio-economic, and other rights and interests of its members (employees).
State Registration of a Change to the Records of a Non-Governmental Organization
The service provides online registration of changes to organization data by the head of the executive body of a non-governmental organization. Registration is performed using templates provided by the system or versions submitted by the organization.
State Registration of a Change to the Records of a Foundation
The service provides online registration of changes to organization data by the head of the executive body of a foundation. Registration is performed using templates provided by the system or versions submitted by the foundation.