Ողջունում ենք Ձեզ Արդարադատության նախարարության իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի էլեկտրոնային համակարգում։ Իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալությունն իրականացնում է ՀՀ-ում բոլոր իրավաբանական անձանց (բացառությամբ ֆինանսական կազմակերպությունների) պետական գրանցումը, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների, պետական մարմինների և անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառումը։
Էլեկտրոնային e-register.moj.am համակարգի գործարկումը նպատակ ունի կրճատել իրավաբանական անձանց պետական գրանցման տևողությունն ու մեկ պատուհանի կիրառման միջոցով ապահովել իրավաբանական անձանց պետական գրանցումը և անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառումը մեկ այցի ընթացքում:
Առցանց ծառայությունները հասանելի են անհատ ձեռնարկատերերի հաշվառման, ՍՊ, ՓԲ, ԲԲ ընկերությունների, hիմնադրամների ու հասարակական կազմակերպությունների գրանցման դեպքում:
Կայքում առցանց ծառայություններից օգտվելն առավելագույնս դյուրին է, ծառայությունների բոլոր բաժիններում առկա են հուշող տեքստեր, միաժամանակ գործում են ինչպես տեխնիկական աջակցության, այնպես էլ ոլորտային հարցերի համար հեռախոսահամար։