Հիմնադրամի տեղեկությունների փոփոխություն
Ծառայությունն ապահովում է հիմնադրամի գործադիր մարմնի ղեկավարի կողմից առցանց եղանակով ընկերության տվյալների փոփոխության գրանցումը: Գրանցումը կատարվում է համակարգի կողմից տրամադրվող ձևանմուշներով, կամ ընկերության կողմից ներկայացվող տարբերակներով:
Ի՞նչ փոփոխություններ կարող են գրանցվել այս ծառայության միջոցով:
Այս ծառայության միջոցով Դուք կարող եք փոփոխել Հիմնադրամի անվանումը, իրավաբանական հասցեն, կոնտակտային տվյալները, գործադիր մարմնի ղեկավարին կամ նրա տվյալները, իրավաբանական հասցեն, ինչպես նաև հիմնադրամի կանոնադրությունը:
Արդյո՞ք անհրաժեշտ է ներկայացնել Հիմնադրամի մասնակցի որոշումը/մասնակիցների ժողովի արձանագրությունը:
Այո, կանոնադրության կամ գործադիր մարմնի ղեկավարի փոփոխությունների դեպքում հիմք է հանդիսանում Հիմնադրամի մասնակցի որոշումը/մասնակիցների ժողովի արձանագրությունը, որը առցանց դիմումում ներակայացվելու և սույն ծառայության միջոցով առցանց ստորագրվելու է մասնակիցների կողմից։
Ո՞վ ունի իրավասություն ստորագրելու առցանց դիմումը:
Առցանց դիմումը պետք է ստորագրվի Հիմնադրամի գործադիր մարմնի ղեկավարի կողմից՝ էլեկտրոնային ստորագրությամբ: Դիմումի ստորագրման էջը կտեսնեք ծառայության բոլոր քայլերով անցնելուց հետո։

State Registration of a Change to the Records of a Foundation
The service provides online registration of changes to organization data by the head of the executive body of a foundation. Registration is performed using templates provided by the system or versions submitted by the foundation.
What changes can be registered through this service?
Through this service, you can change the Foundation's name, legal address, contact details, the head of the executive body or their data, as well as the foundation's charter.
Is it necessary to submit the participant's decision / minutes of the meeting?
Yes, in case of changes to the charter or the head of the executive body, the basis is the participant's decision or the minutes of the meeting of foundation members, which must be submitted and signed online by the participants.
Who is authorized to sign the online application?
The online application must be signed by the head of the foundation's executive body using an electronic signature.